FEATURED POSTS,  Like A Pro

איך ליצור פיד אחיד באינסטגרם

כל מי שמתחזקת חשבון אינסטגרם פעיל במטרה לקדם את העסק או הבלוג שלה, יודעת מה החשיבות של נראות אחידה של הפיד. אני נתקלת הרבה בשאלה “איך ליצור פיד אחיד?” ואני רואה גם שלעיתים קרובות יש נטיה לחשוב שהדרך היחידה ליצור אחידות היא על ידי העלאה של טרילוגיות (סדרה של שלוש תמונות ברצף), כשלמעשה זה לא נכון.
יותר מזה, אני ממש נגד העלאה של טרילוגיות: זה משעמם מהר מאוד, זה מוריד את החשיפה שלך מכיוון ששלוש תמונות דומות עולות ברצף, וזה כובל אותך לפורמט שאם תשברי אותו – כל הפיד יהפוך לכאוס אחד גדול.

אז החלטתי  לרכז את כל הטיפים שלי בנוגע ליצירת אחידות בפיד האינסטגרם שלך. ברגע שיפול לך האסימון, תתרגלי להסתכל על הדברים אחרת וגם כשתרצי לגוון ולשנות – תדעי כבר איך לעשות את זה מבלי לפגוע באחידות שכבר יצרת.

צילום: צורית בן צור

 

כלל אצבע: תכנני מראש

אני יודעת, פעם האינסטגרם היה על טהרת הספונטניות ו”לחיות את הרגע”, אבל ביננו – זה כבר מזמן לא כך. הספונטניות עברה להתקיים בסטורי, ואת הפיד המדוגם עברנו לתכנן מראש.
נכון, יכול להיות שתחשבי שזה מוציא את כל הכיף מהעניין – וגם זה בסדר, ואני אתייחס גם לזה ממש בעוד רגע.
אז העיקרון המנחה לשמירה על פיד מסודר הוא תכנון מראש. מה זה אומר? במקום שתנסי לדמיין איך תמונה מסויימת משתלבת  עם כל היתר, את יכולה לתכנן מראש ולשחק עם סדר התמונות, כך שתמונות עם נושא או צבעוניות מסויימת יוכלו להיות ממוקמות בצורה חכמה יותר מבלי “להתנגש”.
חשוב לדעת שלא, אי אפשר לשנות את הסדר של תמונות שכבר עלו ומה שנאמר כאן מתייחס רק לתכנון קדימה.

איך את עושה את זה?
בעזרת שימוש באפליקציות חיצוניות, שמאפשרות לך להעלות כמות של תמונות בבת אחת – ולסדר אותן כאוות נפשך. דוגמאות לאפליקציות הן PLANOLY, LATER ו-UNUM, לשלושתן אפשרות גם לעבודה מהמחשב מה שמהווה יתרון גדול!
לאחר מכן את יכולה להעלות את התמונות ישירות דרך האפליקציה או דרך האינסטגרם. לרוב תוכלי גם להזין את הטקסט וההאשטגים שתרצי שיעלו עם התמונה, ואפילו לתזמן עליה לאוויר (טוב, בערך. תקבלי התראה ותצטרכי ללחוץ על כפתור לאישור של ממש – אבל גם זה משהו). שימי לב שתזמון של הפוסטים עלול לפגוע בחשיפה, ורצוי שבכל מקרה תהיה פעילה בטווח שמיד אחרי ההעלאה.

ואם את בכל זאת רוצה להיות ספונטנית?
צילמתי הרגע תמונה ממש יפה שאני רוצה להעלות לפיד, אבל מה עם מה שכבר תכננתי מראש? במקרה כזה אני מעלה את התמונה לאפליקציית התכנון שלי, ובודקת איך היא משתלבת בתכנון. אם יש לך סגנון מאוד מובהק של צילום או עריכה (בסעיף הבא) – רוב הסיכויים שגם התמונות הספונטניות שלך יוכלו להשתלב. אם לא, לפעמים שיפוצים בעריכה יוכלו לעזור – כמו התאמה של הגוונים וכדו’. ולפעמים? לפעמים התמונה פשוט לא שייכת לשם, ולפעמים זה ממש בסדר להעלות אותה בכל זאת, ולו בגלל שגם עם כל התכנון מראש חשוב לשמור על אותנטיות באינסטגרם, ולפעמים היא מגיעה בדיוק בצורה הזו של תמונה שלא לגמרי משלבת טוב.

גלי את קסמי העריכה

שיטת עריכה קבועה היא דרך מצוינת להשיג אחידות בפיד, מבלי להתחייב לנושא אחד או לסגנון תמונות מסויים.
הדרך הקלה ביותר היא להשתמש בפילטר קבוע – בין אם הוא של אינסטגרם או של אפליקציות חיצוניות כמו VSCO או SNAPSEED. השימוש בפילטר קבוע יעניק לכל התמונות שלך שכבה עליונה אחידה שתטשטש את ההבדלים בצבעוניות בין התמונות. שימי לב שבחלק מהאפליקציות את יכולה לשלוט ב”עוצמת” הפילטר, כך שאם בתמונות מסויימות את מרגישה שהוא מחרב לך את הצבעוניות, את יכולה לשחק עם זה.

דרך נוספת היא לייצר לעצמך מעין פילטר – כלומר, לאמץ לך פרמטרים מסויימים שאת תמיד משנה בתמונה. זה יכול להיות משחק עם הטמפרטורה (white balance שנוטה לגוון חם או קר), יכול להיות משחק עם הגוונים, הגרעיניות של התמונה ועוד. אם מעניין אותך לקרוא מדריך מפורט יותר על כל אחד מהפרמטרים בעריכה, כתבי לי בתגובה למטה.
באפליקציות כמו lightroom את יכולה לייצר לעצמך preset שבעצם שומר את ההגדרות של העריכה כך שנוצר מעין פילטר. ככה או ככה, מומלץ תמיד לעשות התאמות מסויימות לתמונה הספציפית, כדי להוציא ממנה את המיטב.

צבעוניות אחידה

דרך נוספת ליצור אחידות היא על ידי אימוץ פלטת צבעים קבועה לפיד.
זה ממש לא לכל אחת, וכשעושים את זה צריך לעשות את זה בחוכמה – אחרת מהר מאוד התמונות שלך עלולות לשעמם, ולא בשביל זה התכנסנו כאן.
אומר זאת כך – אם בדיפולט שלך את נוטה לצבעוניות מאוד מסויימת וזה חלק ממך ומהאופי שלך, לכי על זה. אם את בנאדם מונוכרומטי שצבעים שקטים עושים לו נחת, כמו סמדר מ-@shufalek, אז זו כמובן התשובה שלך. אבל אם לא, את עלולה להתעייף מזה מהר מאוד ולמצוא את עצמך מתוסכלת מזה שאת לא מצליחה לייצר מספיק תמונות להעלות.

shufalek@

אגב, צבעוניות אחידה יכולה גם להיות בצבע אחד ספציפי שחוזר על עצמו בתוך פריימים עם צבעוניות מאוד אחרת, או פריימים ספציפיים בגוון הזה, כמו שדנה עושה עם השיער שלה.

dana_shapira@

הנה כמה חשבונות נוספים שממחישים אחידות צבעונית בצורה מוצלחת ולא רפטטיבית.

iamshirshalev@
keren_aviel@
hedonistit@

צורניות שחוזרת על עצמה

עד שהשתתפתי בכנס של קבוצת Instagram Israel שבו אירה ניתחה את הפרופיל שלי, לא שמתי לב שיש לי נטיה לצלם דברים עגולים. ברגע ששמתי לב לזה כאילו נדלקה לי נורה בראש, ממש עם הצליל הזה של “טינג!” ונפל לי אסימון בנוגע ליצירת האחידות בפיד שלי.
מעבר לכל מה שנאמר למעלה, את יכולה לגמרי להשתמש באלמנט כלשהו שחוזר על עצמו. הוא כמובן לא צריך להיות בכל תמונה ואפילו רצוי שלא – אבל אם הוא יופיע בהפרשים קבועים או בחזרתיות מסויימת בפיד, זה ממש יעניק מסגרת להכל.

אתם רואים את מה שאני רואה?

בפוסט הבא אני אספר לך על השיטה שלי לסידור הפיד, כך שתוכלי ממש לעבוד צעד אחרי צעד בדרך לאינסטגרם המושלם שלך. אל תשכחי להירשם לניוזלטר כדי לקבל עדכון למייל שלך מיד כשהוא עולה!

 

יש לך שאלות נוספות בנוגע לאינסטגרם?
את מוזמנת לכתוב לי בתגובות ואשמח לכתוב על זה בהמשך.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

6 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.