השראה אקראית

יום האישה הבינלאומי: הנשים בפיד שלי שמעוררות בי השראה

ביום שישי הקרוב חל יום האישה הבינלאומי, והשנה יותר מתמיד אני מרגישה שבכל יום אני מתמלאת השראה מנשים שאני רואה סביבי. וכשאני אומרת סביבי, אני לא מתכוונת לביונסה או מישל אובמה. אני מתכוונת לנשים, כמוני וכמוך שחיות פה בישראל וממלאות לי את הפיד – בפייסבוק, באינסטגרם או ביוטיוב.
אני מוקפת נשים שמלמדות אותי דברים חדשים, כאלה שמהוות מודל לחיקוי מבחינה מקצועית או משפחתית, או כאלה שפשוט חיות אורח חיים שאני חושבת שיום אחד ארצה לאמץ לעצמי גם.

אז לכבוד יום האישה הבינלאומי, החלטתי להקדיש את הפוסט הזה לנשים האלה שלא בטוח שבכלל יודעות כמה הן משפיעות עליי ועל הסביבה שלהן – כי אני בטוחה שאם אותי הן ממלאות השראה, כנראה שיהיה להן משהו לתת גם לך.

לאבישג נחשפתי עוד בימים בהם היה לה את המותג “מכופתרות”. אני זוכרת שאז, בתקופה שעוד הייתי עושה תכשיטים, צפיתי בה מהצד וכבר אז חשבתי שהיא מעוררת השראה. שהדרך, הנחישות והאומץ שלה מהווים עבורי מודל לחיקוי.
היום אבישג חיה חיים אחרים לגמרי ובעיקר גורמת לי לחשוב שכשתהיה לי משפחה קטנה משלי – ככה אני רוצה לגדל אותה. עם חצר מלאה בפירות וירקות שנגדל לבד, עם תרנגולים וברווזים וכלבים חופשיים, עם ילדים שמחוברים לטבע וזוכים לחוויות חד פעמיות כמו טיולים בארץ ובעולם.
אני עוקבת אחרי אבישג באינסטגרם וביוטיוב, בערוץ שנקרא off roads living, ואני אשכרה לומדת ממנה כל יום משהו חדש. פוסטים מהבלוג שלה תחת אותו שם אני שולחת מידיי פעם לאחותי, כדי שתקבל גם קצת השראה בנוגע לילדים.
בגדול, אפשר לומר שאבישג מכניסה הרבה אוויר לחיים וגורמת להכל להיראות אפשרי, וזה מדהים בעיניי.

תמונות מתוך האינסטגרם של אבישג, offroadsliving@
תמונות מתוך האינסטגרם של אבישג, offroadsliving@

במושגים של עולם הבלוגינג, לובה היא דינוזאור – אבל במובן הטוב של המילה. אני לא זוכרת בדיוק כמה זמן הבלוג שלה קיים  ואני עוקבת אחריו עוד מימיו בבלוגר (אם אני לא טועה), אבל היום הוא בכלל כבר לא בלוג – הוא מגזין שמייצר תוכן אינסופי מידי שבוע. יש משהו מעניין מאוד בלעקוב אחרי יוצר תוכן ברשת במשך כל כך הרבה זמן, ראיתי אותה עוברת משיתופי כלבים אובססיביים באינסטגרם ליוצרת תוכן מחוננת עם תכנים ויזואליים הורסים ושפה ייחודית לה.
בכל הנוגע לתחום התוכן הויזואלי לובה היא לגמרי מודל לחיקוי, היא לא עומדת במקום והאימג’ים שהיא מייצרת משתנים, מתפתחים ומשתפרים כל הזמן. שלא לדבר על תמונות שניכר שנעשתה בהן הקרבה אדירה – מה שלגמרי אומר שהיא הולכת עם הדברים עד הסוף.

תמונות מתוך האינסטגרם של לובה, luba.shraga@
ניכר שהייתה פה הקרבה!

הדר היא חברה, וזו לא הפעם הראשונה שאני אומרת לה שהיא מעוררת בי השראה – אבל הנה, אני רוצה שגם את תכירי אותה.
את הדר אני מכירה כבר כמה שנים, והדבר שהכי מאפיין אותה מבחינתי זו נחישות והתמדה. כשהדר מחליטה שמשהו חדש מעניין אותה, היא תלך, תלמד, תעמיק ותתנסה מכל הכיוונים. זו הסיבה שבכל רגע נתון היא מג’נגלת בין מיליון פרויקטים (לפחות מנקודת המבט שלי), ואני מניחה שזו הסיבה גם שאיכשהו היא פשוט חברה של כולם – וזה לכשעצמו מדהים בעיניי 😉 שלא לדבר על היכולת המופלאה שלה לאסוף סביבה אנשים טובים ומיוחדים, ואת זה אני אומרת רק מהסיפורים שלה (וגם קצת מהפיד ♥).
מעבר לזה, הכרתי אותה כשכירה שעבדה שנים באותו מקום ותוך זמן קצר היא הפכה להיות עצמאית עסוקה בתחום ניהול קהילות – פשוט בגלל כל מה שציינתי למעלה, מה שהופך אותה לסופר מקצוענית ואני כל כך מעריכה את זה אצלה.

נו, אמרתי שהיא חברה :) התמונה ממסיבת הרווקות שלי
נו, אמרתי שהיא חברה 🙂 התמונה ממסיבת הרווקות שלי

גם אחרי תמר אני עוקבת בערך מהיום הראשון. אני זוכרת שנתקלתי בבלוג שלה לראשונה וחשבתי שהדוניסטית זה שם מעולה לבלוג. מאז ועד היום עברו לדעתי קצת יותר משלוש שנים – ואם אני מציבה לעצמי מודל לחיקוי בתחום הזה, היא לגמרי שם בטופ.
תמר סופר מקצוענית, כל מה שהיא עושה נראה מיליון דולר ואני לגמרי מתחברת לגישה שלה – הן מבחינת הדרך שעשתה לעבודה עם מותגים גדולים והן לגבי תוכן ממומן שנראה אצלה לגמרי אחרת.
היא מפזרת ידע בנדיבות ועושה דברים בגדול – ע”ע קורס הצילום שהיא השיקה ממש בתחילתה שנה, קורס אונליין כל כך מקיף ויסודי שאני עוד לא ראיתי כמותו בעברית. מעבר לזה, תמר חיה מבחינתי את החלום – עם טיולים מסביב לעולם וחשבון אינסטגרם שלא נופל מחשבונות גדולים בחו”ל.
בביצה קטנה כמו ישראל, תמר היא לגמרי בליגה הבינלאומית ועבורי היא מהווה השראה מקצועית גדולה.

תמונות מתוך האינסטגרם של תמר גולן, hedonistit@

עם ליאת יצא לי לעבוד במשך תקופה לפני כשנתיים וחצי, אבל אני יכולה לומר באופן חד משמעי ובפה מלא שלא זכיתי ליהנות ממנה מספיק. את השם שלה הכרתי עוד קודם, כי נחשפתי אליה בפייסבוק וידעתי שליאת? היא עושה דברים בגדול (AKA מחאת העגלות של 2011), היא הולכת עם זה עד הסוף, והיא לגמרי גדולה מהחיים. אני לא חושבת שהיא מודעת לזה, אבל מליאת למדתי שמותר להיאבק על מה שחשוב ושרעיונות גדולים נועדו שיגשימו אותם. 
אחרי שהקשבתי לפרק של פופקורן (הפודקאסט של ליאור פרנקל) שבוא ליאת התראיינה, בכלל הרגשתי צורך להפיץ את הבשורה שאם אני רוצה משהו ושומרת אותו רק לעצמי – לא יקרה עם זה כלום, ושאם אני אשים את עצמי ואת המחשבות והשאיפות שלי out there דברים מדהימים יכולים לקרות. בקיצור, ליאת היא השראה עבורי בכל מה שנוגע ללטרוף את החיים ולעשות את זה ביג טיים.

בחיים לא חשבתי שיכול להיות מישהו שיודע הכל, אבל נראה לי שיעל היא כזו.
בכל מה שנוגע לעולמות הדיגיטל – יעל היא מומחית ואני בספק אם תצליחי להתקיל אותה בשאלה שהיא לא יודעת את התשובה עליה. יעל היא השראה מבחינתי כי רואים שהיא עושה את מה שהיא עושה מאהבה גדולה וכנה למקצוע. אנשים שיכולים באמת ובתמים להשתמש בהאשטג #lovemyjob וברור שאין פה שום זיוף מרגשים אותי, כי אני יודעת שזה לא מובן מאליו.
אנחנו מכירות רק באופן מאוד שטחי, אבל מהתבוננות בה מהצד, נראה שהיא כובשת עוד ועוד פסגות, לקוחות הורסים ומלמדת בעוד ועוד מקומות וזה מעורר השראה בעיניי לראות מהצד מישהו שכל כך into it.

התמונה צולמה על ידי פזית עוז

אם עד עכשיו אירה לא יודעת שאני מעריצה, אז הנה ההזדמנות לומר לה את זה בפומבי. אירה, אני מעריצה!
גם את אירה אני מכירה כבר כמה שנים ומבחינתי היא הגורו הבלתי מעורערת בכל מה שנוגע לאינסטגרם. אני לא זוכרת מתי נתקלתי בה לראשונה בפלטפורמה, אבל אני כן זוכרת שכבר אז חשבתי לעצמי שהיא משהו מיוחד. מאז היא הספיקה לעזוב את העבודה שלה בבנק ולהפוך למומחית מספר אחת לאינסטגרם בארץ. היא מלווה עסקים ומעבירה סדנאות בכל הרמות – ולמרות שבפועל נפגשנו פיזית רק משהו כמו שלוש פעמים, אני חושבת שמעולם לא ראיתי אותה בלי החיוך הענק שלה. היא תמיד נכונה לעזור, תמיד חולקת המון המון ידע ותמיד מפרגנת לסביבה ולקולגות שלה.
בתור מי שתמיד חלמה על האופציה להיות עצמאית ולברוא את המציאות של עצמי, כשאני מסתכלת על אירה אני מזכירה לעצמי שעם נחישות, התמדה ועבודה קשה זה אפשרי לעשות שינויים גדולים בחיים.
שום דבר לא בא בקלות ונדרשת המון השקעה – אבל אפשר גם לדעת מיד ממבט ראשון עליה שאם אוהבים את מה שעושים, לגמרי אפשר להצליח.

תמונות מתוך האינסטגרם של אירה, IRAHOK@

יש עוד נשים רבות וטובות שמעוררות בי השראה מידיי יום, כאלה שהופכות את הגלילה האינסופית בפיד למשהו מלא משמעות ולמידה ואני ממש מעריכה אותן על כך – ושמחה על זה שגיליתי אותן.

כדי שגם את תוכלי לפרגן לנשים שמעוררות השראה בחייך, הכנתי לך טמפלייטים מיוחדים שתוכלי לשתף איתן ולהרים להן לכבוד היום הזה בשנה. כדי להוריד אותם, השאירי כאן את כתובת המייל שלך והם יישלחו אלייך לתיבה.

מי הנשים בחייך שמעוררות בך השראה? ספרי לי בתגובות, ברור שאני סקרנית לדעת ♥

אהבת את הגלויה? נעצי אותה בפינטרסט על ידי לחיצה על כפתור ה-PIN IT
אהבת את הגלויה? נעצי אותה בפינטרסט על ידי לחיצה על כפתור ה-PIN IT

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

3 Comments

  • אור

    אני מתבוננת בך מהצד בכמה פלטפורמות בפייסבוק ואת ממש לב ענק ששמח לעזור ואוהב לפרגן וזה לא ברור מאליו בכלל. לכבוד יום האשה אני כותבת לך את המילים האלה. חוץ מזה, הנשים שכתבת עליהן, חלקן גם אני עוקבת אחריהן והן בהחלט מעוררות השראה. פוסט מרגש.

    • afrigail

      וואו אור, ריגשת אותי ממש עם התגובה שלך. תודה רבה רבה על המילים החמות, אני מלאת הערכה ♥

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.