LifeStyle

על קצות השערות

מתישהו לפני כמה שנים גיליתי ששיער ארוך זה לא בשבילי.
לפני שהשלמתי עם העובדה המצערת הזו, ניסיתי לגדל שיער לאורך שחורג מקו הכתפיים במשך שנתיים ורק אחרי התקופה המייאשת הזו הבנתי שהאורך הזה בכלל לא מחמיא לי.
מאז בחירת התספורות שלי מלווה בשיטוטי פינטרסט לקבלת השראה ובמוטו “כמה שיותר קצר, יותר טוב” .

אני מניחה שכל אחת תסכים איתי שספר טוב זה חשוב, אבל אני חושבת שרק מתולתלות יוכלו להבין באמת עד כמה.
מתולתלת צריכה ספר שיש לו הבנה בסוגי התלתלים ומסוגל להתאים לשיער שלך את התספורת שתתאים לו. תלתלים זה אופי, וגם להם יש מליון סוגים וספר טוב צריך לדעת להבחין בניהם.

במשך כמעט 10 שנים (אומייגד, אני ממש זקנה) התמדתי והלכתי לאותו ספר שמצאתי בשנת השירות שלי ברעננה מתחת לדירה. כל השנים האלה נשארתי נאמנה, עשיתי נסיעות לרעננה באוטובוסים או ברכב, ושילמתי ממיטב כספי מחיר שהלך ועלה עם כל ביקור במספרה עד שהחלטתי שאני לא מוכנה לשלם את הסכום הזה יותר וחיפשתי ידיים חדשות שיטפלו לי ברעמה (יכול להיות שרעמה זו לא בדיוק ההגדרה הנכונה לשיער כמו שלי אבל זה תמיד נשמע מרשים ולכן תזרמו איתי).

ליעלי הגעתי דרך המלצה שקיבלתי באחת מקבוצות הבנות בפייסבוק. שאלתי על ספר טוב שמבין בתלתלים במחיר שפוי באיזור המרכז, ונפלתי עליה. מעבר לזה שהיא בחורה מגניבה וכיפית לאללה ואשת שיחה נהדרת (עם זיכרון מפתיע לפרטים שאפילו אני שוכחת לפעמים!), היא מצליחה להבריק כל פעם מחדש ולהוציא אותי מרוצה עד הגג.
אני די בטוחה שאין הרבה ספרים ששומעים את המשפט “תגזור כמה שבא לך” או “כמה שיותר קצר יותר טוב” אבל אצלי כל ביקור מתחיל ככה ונגמר בשלמות – אני יודעת שהתספורת שלי מוצלחת כשבנות זרות שואלות אותי אצל מי אני מסתפרת, וזה קרה לי יותר מפעם אחת.

למרות שאני מאוד אוהבת ומחוברת לתלתלים שלי, יש לי נוהל תספורת שאומר שעם כל תספורת בא פן שמחזיק יומיים ואז נחפף. משהו בזה גורם לי לשמר את תחושת ההתחדשות שבתספורת, ומשאיר אותי במתח לראות את התוצאה האמיתית אחרי שאני אחפוף. לא בטוח שכולם יבינו מה הביג דיל בזה, אבל בשבילי תספורת זה רענון והסרת משקל – לא רק של השיער – ומצידי הייתי מסתפרת אחת לחודשיים. מתה על זה.
מה שכן, אני חייבת להודות שבכל פעם אחרי התספורת ועד שהתלתלים מתרגלים לעצמם – מה שלוקח יום יומיים – אני קמה בבוקר וחושבת לעצמי מול המראה “שיט. אני נראית כמו בן!”.

מה שמצחיק באמת הן התגובות אחרי כל תספורת, שהולכות בערך ככה:
– מה קרה לתלתלים שלך?
– את נורמלית?! מה עשית לעצמך!
– איזה אמיצה את!!!
– אבל רגע, יש לך תלתלים לא? איך זה יסתדר?

אז תנו לי לענות בקצרה:
– לא קרה לתלתלים שלי כלום, הם רק יצאו לחופשה קצרצרה.
– משהו טוב. חכו ותראו.
– לא, אמיצה זה לקפוץ בנג’י או משהו. זה רק שיער והוא צומח.
– לא שכחתי, יש לי תלתלים, יהיה מהמם.

הנה כמה תמונות של שלל התספורות שהיו לי לאורך השנים:

וזו התספורת האחרונה. ניתן לראות את מדד העייפות והסמרטטת שאין לה שום קשר לטריות השיער 😉

* אם גם אתן רוצות לנסות את ידי הקסם של יעלי, דעו שהיא יושבת ברמת גן והיא מבינה עניין וגובה מחירים נוחים.

נשיקות,
אפרת

 

 

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.